PROFIL

Petr Steiner

     Motto :    Slovo je silnější než chemie

Ing.  Petr  Steiner


Terapie vykonávám již přes osm let. Pokud hledáte někoho, kdo by s vámi rozebral situaci, nahlédl do fungování vztahů ve vašem soukromém či pracovním životě, poskytnu vám zpětnou vazbu.

Mým terapeutickým nástrojem je rozhovor. Dle mé zkušenosti je základem:

 • analýza reálného stavu
 • jeho akceptování
 • postupná a neustálá práce na změně

  Prošel jsem řadou výcviků, seminářů, přednášek, praktických kurzů a zde uvádím pouze dva terapeuty, kteří jsou mými vzory :
  Je to Petr Knotek (Pjér la Šé´z) s jeho cyklem nezávislých přednášek
  Dále se věnuji metodě Voice dialogue, kterou v Německu originálně rozvinul Artho Wittemann, jehož jsem žákem.
 • CO O MĚ NAPSALI KLIENTI  Přitáhly mne vaše stránky, z nichž je patrné, že propojujete psychoterapeutické postupy s duchovním poznáním, které se u dnešních lidí s citlivějším vnímáním projevuje čím dál více. To je velice důležitá nabídka, protože málokdo si s tím ví rady. My s tím neumíme pracovat, nevíme, co se to s námi děje - a klasická školská psychologie nenabízí řešení z pod tohoto závoje. Něco někde chybí. Já si vážím každého člověka s tímto "kombinovaným" pohledem. Začíná to být nanejvýše aktuální. Sama vedu občas rozhovory s mými kamarádkami - vrstevnicemi, které se dostaly do jistých osobních problémů a materialistický přístup psychologů jim nic nepřinesl, ale určitý duchovnější přístup jim umožnil na svůj problém úspěšně nahlédnout.

  Věra ... 65 let


  Ač jsem byla zpočátku trochu nervózní, neboť to bylo velmi osobní, dokážu se uvolnit, a to ve mně vyvolává pocit jistoty, důvěry, jako když se známe již několik let. Každopádně děkuji za nová poznání a otevřenost, s jakou se mnou komunikujete.

  Eva ... 45 let


  Vaše odpovědi mě překvapují čím dál tím víc. Myslím, že mi rozklíčovávají to, na co jsem se celý vztah ptal a čeho si všímal, ale nevyznal se v tom. Pro mě jste udělal velký kus práce a posunul mě dál.

  Daniel ... 40 let


  Díky Vašemu skvělému přístupu na pár sezeních jsem ve velmi krátké době našla opět pevnou půdu pod nohama. Velmi citlivě a profesionálně jste pojmenoval, kde v životě dělám chyby. Tímto způsobem se člověk sám na svůj život podívat nemůže a proto se jen trápí i když touží po změně. Jste člověk na svém místě.

  Galila ... 46 let


  Práce s panem Steinerem je od začátku skvělá, opravdu rozumí psychologii a dokáže člověka nasměrovat a pomoc mu, jak přemýšlet. Já jsem u něj ve své léčbě úzkostí a strachu teprve na začátku, ale i za tu krátkou dobu můžu říci, že mi hlavně ulevil. Určitě je dobré zajít na sezení, protože nejdete příjemné prostředí, krásně udělané místo na terapii. Korespondence pomocí emailu funguje perfektně. Za mě rozhodě velká spokojenost.

  Monika ... 36 let


  Rizikové těhotenství, omezené vycházky, ztráta možnosti kontaktu s přáteli, stavba domu 100 km daleko, samota, novorozenecké koliky, kolaps, manželství poznamenané celým tím kolotočem, následné pocity vykořeněnosti, bezmoci, beznaděje, nepochopeni ...   Prasklý apendix, kontakt se smrtí a rozhodnutí se svým životem něco udělat ...   Díky Petrovi a jeho empatickému přístupu jsem opět začala vidět světlo na konci tunelu. Během našich sezení mi pomohl uvědomit si, co je pro mě v životě důležité a kam chci dál směřovat. A za to jsem mu vděčná. Jeho služby mohu vřele doporučit.

  Šárka ... 39 let  Každý člověk je malá společnost